• English (English)
Cannot find table 0.

محصولات

  • الیاف پلی استر چیست؟

    در سال ۱۹۴۲ زمان جنگ جهانی دوم، شخصی به نام رکس وینفیلد، الیافی را تولید کرد که ۵۰ سال بعد یعنی زمان حال به عنوان یک لیف ارزان قیمت با قدرت بیشتر و خواص بهتر توانست جایگزین پنبه شود. این الیاف در کشور های مختلف با نام های تریلن، ترویرا، ترگال، تریتال، تترون و داکرون نیز شناخته می شود .

    این الیاف دارای سطحی صاف، بدون دندانه و با سطح مقطعی گرد است و به تمام اشکال لیفی تهیه و تولید می شود. الیاف پلی استر مقاومت بسیار زیادی در برابر حرارت دارد، خاصیت جذب رطوبت آن نسبتا کم است، در برابر نور زیاد خورشید نمی تواند مقاومت کند، مقاومت بسیار بالایی در برابر چروک شدن دارد، در برابر عوامل بیولوژیکی مقاوم است، عایق حرارتی بسیار خوبی است و ابعاد آن ثابت می ماند. این الیاف همچنین در برابر اسید های معدنی و ضعیف و قلیایی های رقیق مقاوم است .  • الیاف سالید
  • الیاف کتان تایپ
  • الیاف کتان تایپ هایتناسیتی
  • الیاف هالو

الیاف سالید


الیاف سالیدالیاف سالید به الیاف پلی استری گفته می شود کوتاه به صورت توپر با طول برشها و دنیرهای مختلف، به صورت مجزا و به صورت اختلاط با سایر الیاف طبیعی و بشر ساخت درصنایع مختلف از جمله منسوجات بافته و نبافته مورد استفاده قرار می گیرند.  الیاف تولیدی با ظرافت بیشتر از 2 دنیر در طول برشهای متفاوت درمحدوده ی (124-25) میلیمتر در این بخش قرار میگیرند. این الیاف بصورت خودرنگ و رنگی به بازار عرضه میشود و در صنایع مختلفی نظیر کفپوش، فرش،  موکت، پتو، ایزوگام، لایی و ژئوتکستایل و صنایع مشابه مورد استفاده می شود.

الیاف سالید به 3 دسته زیر تقسیم می شود.

Virgin , Semi-Virgin , Recycled

 

الیاف سالید  خود رنگ (تولید با پرک ریسایکل شفاف وسفید) :

ظرافت بیشتر از 4 دنیر در طول برشهای متفاوت درمحدوده ی (128-25) میلیمتر که  پت پرک رسایکل شفاف و سفید بخش عمده ی مواد اولیه آن را تشکیل می دهد .
دانلود کاتالوگ

الیاف کتان تایپالیاف پلی استر کتان تایپ  یکی از انواع الیاف مصنوعی پلی استر در تیپ پنبه می باشد، استفاده از الیاف کتان تایپ به صورت درصدی (پنبه پلی استر) و یا تمام پلی استر داشته باشند .

نوعی از الیاف پلی استر که با دنیر و ظرافت های مختلف بین 1.2 تا 2 و طول برش 38 میلیمتر، که به جهت نزدیکی طول برش و دنیر به پنبه، الیاف کتان تایپ نامیده می شود. این نوع از الیاف یکی از بهترین گزینه ها جهت ترکیب با پنبه و ویسکوز است . بنابراین بیشترین مصرف الیاف کتان تایپ در صنایع ریسندگی است .

الیاف کتان تایپ بسته به نوع مصرف میتوانند با استحکام متوسط یا بالا تولید شوند .

این نوع الیاف در صنایع ریسندگی نخ برای تولید البسه صنعتی و غیر صنعتی، پوشاک، تولید نخ های چله تار و پود فرش، فیلترسازی های حساس و ... به کار برده میشوند .


الیاف هالو


الیاف پلی استر هالو  (Hollow) یا درون خالی با توجه به مشخصات و خصوصیات ویژه خود در بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است .

الیاف هالو گونه ای از الیاف مصنوعی است که به دلیل فنری بودن دارای خاصیت برگشت پذیری بسیار بالایی است. همچین این الیاف قابلیت حبس هوا را درون فضای داخلی خود دارند و به همین علت حجیم هست .

این الیاف در دو نوع توپی و حلاجی شده در بازار عرضه میشود.الیاف توپی متراکم تر است و خاصیت برگشت پذیری بهتری دارد. الیاف هالو حلاجی شده نسبت به الیاف توپی پرحجم تر و پفکی تر است که با استفاده از دستگاه های حلاجی مخصوص تولید میشود .

به دلیل ویژگی هایی که ذکر شد استفاده از این الیاف بهترین انتخاب برای صنایع پرکن نظیر تشک، بالشت، کالای خواب و مبلمان و است .


دانلود کاتالوگ